• 021 66313156

  با ما در تــــماس باشیـــد

 • فولاد فیدار

فولاد فيدار

پروفیل آبرو چیست؟

پروفیل آبرو چیست؟

از مصالح زیادی در صنعت ساختمان سازی استفاده می نمایند که هر کدام از آن ها وظایف متعددی را بر عهده دارند یکی از مصالحی که می خواهیم در این بخش به آن اشاره نماییم پروفیل آبرو می باشد.

پروفیل آبرو برای ساخت درب، پنجره، در کل چهارچوب به کار می رود همچنین از این مقطع برای افزایش مقاومت استحکام فونداسیون مورد مناسبی می باشد. معمولا در سقف های شیبدار به منظور هدایت آب از این محصول استفاده می نمایند، از آن جایی که بارش باران و برف می تواند خسارت هایی را بر سقف خانه ها به بار آورد به همین منظور با استفاده از این پروفیل می توان تا حدی از وارد آمدن آسیب به سقف پیشگیری به عمل آید.

کاربرد پروفیل آبرو

وظایف آبرو کنترل و انتقال و هدایت آب از پشت بام به پایین ساختمان می باشد این پروفیل در بخش های مختلفی دارای کاربردهای متفاوتی می باشد که در این بخش آن ها را برای شما معرفی می نماییم:

 • ساخت درب های چوبی و ام دی اف
 • برای کنترل آب در انواع پارکینگ و سقف پارکینگ
 • انواع سقف های شیروانی در محل های پر بارش
 • اتصال بر ساندویچ پانل سقفی
 • کاربرد در محیط های مرغ داری و گاوداری

 

راهنمای خرید پروفیل آبرو

 

ورق مورد استفاده در تولید پروفیل آبرو

ورق های مورد استفاده برای اینکار باید طوری باشند تا از استحکام بالایی برخوردار باشد برای افزایش مقاومت این مقاطع فولادی روش های متفاوتی را استفاده میکنند. که یکی از آن روش ها گالوانیزاسیون و یا استفاده از ورق گالوانیزه یا روی اندود نمودن ورق های فولادی می باشد.

ابعاد پروفیل آبرو

پروفیل آبرو در ابعاد و ضخامت های مختلفی به بازار عرضه می شود و معمولا به صورت دو شکل یک طرفه و دو طرفه ایجاد می شود.

معمولا ابعادی که برای آبرو در نظر می گیرند با ضخامت 2 الی 3 میلی متر، طول 6 متری و ارتفاع 16 سانتی متری و وزن آن هم با توجه به ابعاد آن در نظر گرفته می شود که معمولا بیش تر از 70 کیلو می باشد.

با توجه به محیطی که قصد استفاده از پروفیل آبرو در آن را دارید، باید توجه کنید تا میزان بارندگی و رطوبت در چه حد می باشد سپس یک آبروی مناسب را انتخاب کنید لازم به ذکر است که هر چه ضخامت پروفیل زیاد باشد مقاومت بیش تری در برابر رطوبت خواهد داشت.

انواع پروفیل آبرو

انواع پروفیل آبرو

آبرو در انواع مختلفی تولید می شود که عبارتند از:

 • آبرو لندنی
 • آبرو جعبه ای
 • آبرو فیتیله ای

 آبرو لندنی

آبرو لندنی که از ضخامت 0.4 میلی متر بوده و دارای طول 3 متر برخوردار می باشد برای پوشش سقف های بزرگ به کار می رود در برخی مواقع از ورق رنگی برای تولید آن به کار می برند که طول آن به 2 الی 2.5 متر می رسد. این نوع پروفیل از معایبی هم برخوردار می باشد که می توان به پوسیدگی و خوردگی آن اشاره نمود که در صورت به وجود آمدن این مشکل باید به سرعت آن را تعویض نمود چرا که باعث شدیدتر شدن خرابی می شود.

 

پروفیل جعبه ای

پروفیل دیگری وجود دارد به نام آبروی جعبه ای که از ظاهر زیبایی نسبت به پروفیل لندنی برخوردار می باشد ضخامت پروفیل آبرو جعبه ای 0.4 میلی متر می باشد و در مناظق شمالی و مکان هایی که بارندگی زیاد می باشد مشاهده می شود از این نوع پروفیل استفاده می شود. کاربردهای دیگری که می توان برای آبرو جعبه ای می توان اشاره کرد:  ساخت سوله، استفاده در ساختمان صنعتی و تولیدی و ساختمان های بیمارستان اشاره کرد.

قیمت پروفیل آبرو

قیمت پروفیل آبرو ثابت نمی باشد که بتوانیم آن را در این مقاله در اختیار شما قرار دهیم چرا که با توجه به کاربری و ابعاد آن، و همچنین نوسانات قیمت فولاد و آهن هزینه ها متغیر می باشد می توانید برای اطلاع از هزینه ها با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید امکانات مد نظر خود را به آن ها بگویید تا راهنمایی های لازم را برای شما به عمل آورند.

@ fooladfidar

021 - 66313156