• 021 66313156

    با ما در تــــماس باشیـــد

  • فولاد فیدار

فولاد فيدار

تير آهن چيست

تير آهن چيست

از اصلی ترین و پر اهمیت ترین پروفیلهای مورد استفاده در سازه های ساختمانی،کارخانه ایی و پروژه های صنعتی تیرآهن است. که از طریق نورد گرم حاصل میشود.

مقطع عرضی معینی دارد وقسمت میانی را جان مینامند و دولبه موازی آن را بال میگویند.

این مقطع کششهای حاصل از نیروهای برشی ولنگر خمشی را تحمل میکند.

دارای انواع مختلفیست که در بازار هم تولید داخل هم وارداتی بفروش میرسد.

انواع تیرآهن

استاندار:IPE

استاندارد اروپا و ایران که به صورت معمولی وI شکل وجود دارد که بیشتر محصولات کشورهای اروپایی و ایرانی از این نوع هستند.در این نوع ضخامت بالهای آن در ابتدا و انتها یکنواخت و ثابت میباشد.که ارتفاع آن بین 80الی600 میلیمتر میباشد.این نوع از محبوبیت بیشتری در بین مشتریان برخوردار میباشد.

استاندارد:INP

استاندارد چین و روسیه تیرهایی که بر پایه این نوع استاندارد تولید میشود اکثرا محصول کشور جین و روسیه میباشند. این نوع بصورت I شکل وبالهای کوتاه که بالهای آن در ابتدا نازک و بتدریج در انتها ضخیم میشوند که ضخامت بالهای آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش میابد ارتفاع این تیرآهن بین 80 الی600 میلیمتر مییباشد.

**نکته:علامتVنشان دهنده سنگین بودن و علامت Lتیرآهنهای سنگین را نشان میدهد.

نحوه تهیه تیرآهن

متداولترین روش شکل دهی فلزات از طریق نورد گرم میباشد که در این روش شمشهای فولادی از نوع شمش بلوم (بلوم یا شمش از فرآورده های میانی نورد وفولاد است که سطح آن بیشتر از 230سانتی متر مربع است) که دارای مقطع وطول مشخصی هستن به داخل کوره های نورد ریخته میشوند و پس از آنکه به درجه حرارت مورد نظر رسید واز قفسه های نورد ابتدایی عبور کرد مقطع آن کاهش و طول آن افزایش میابد ودر آخر با عبور از قفسه های نورد میانی و پایانی به شکل تیرآهن تبدیل و پس از برش دادن به طولهای مورد نظر بسته بندی میشوند.

@ fooladfidar

021 - 66313156