فولاد فيدار

کاربردهای ورق گالوانیزه

کاربردهای ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به نوعی ورق فلزی گفته میشود که روی آن را با استفاده از فلز روی پوشانده اند یا به عبارت دیگر آن را گالوانیزه کرده اند، مزیت این کار این است که این ورق ها از زنگ زدن محفوظ می‌مانند.


به این دلیل که آهن تنها در حضور اکسیژن و آب واکنش نشان میدهد و دچار زنگ زدگی میشود، در صورتی که اکسیژن و آب به سطح جسم آهنی نرسد عمل زنگ زدن هم انجام نخواهد شد. به همین دلیل گالوانیزه کردن آهن با استفاده از این روش باعث حفاظت از آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی خواهد شد.


عمل گالوانیزاسیون با استفاده از ذوب کردن فلز روی صورت میگیرد، هر قدر ضخامت این فلز بر روی آهن بیشتر باشد مقاومت ورق افزایش خواهد یافت. به همین دلیل این فلز به یکی از بهترین گزینه های برای مناطق مرطوب و اسیدی محسوب میشود.

 

رول های ورق گالوانیزه

بیشتر بخوانید: ورق استیل براق چیست و چه کاربردی دارد؟


ورق گالوانیزه در چند نوع تولید میشود؟


به طور کلی ورق های گالوانیره در دو نوع رول فرم و فابریک تولید میشوند و قیمت ورق گالوانیزه در انواع مختلف محصول متفاوت است. خصوصیات هر یک از انواع ورق ها به شرح زیر است.


ورق های رول فرم گالوانیزه: ضخامت ورق های ورق های رول فرم تولید شده در کارخانه بین  0.18 میلی متر تا 6 میلی متر است و با دو عرض استاندارد 100 و 125 سانتی متر تولید میشوند.


ورق های فابریک گالوانیزه: این نوع در دو نوع ورق فابریک 100*200 سانتی متر و 125*250 سانتی متر تولید میشوند.


مهمترین کاربردهای ورق های گالوانیزه


از این محصول برای ساخت محصولاتی مانند: لوله های فولادی، نردبان، لوله بخاری، کانال کولر، کابینت، شیروانی خانه، کابل های برق، گلخانه ها، ساخت ساندویچ پانل و تمام مکان هایی که در در آنها احتمال خوردگی و زنگ زدگی وجود دارد استفاده میشود، این ورق ها بسیار مناسب برای ساخت و ساز در مناطق شمالی ایران است.


مزایای به کارگیری ورق گالوانیزه

 

  1. هزینه های پایین تر در مقایسه با سایر ورش هایی که برای جلوگیری از خوردگی ورق های فولادی به کار گرفته میشوند.
  2. طول عمر این ورق ها، عمر مفید این ورق ها بیش از 20 الی 30 سال است.
  3. مقاومت بالای این ورق ها: به دلیل استفاده از ساختار متالورژیکی خاص در این ورق ها مقاومت مناسبی در برابر صدمات مکانیکی و سایش خوردگی دارد.
     

شرکت پترو فولاد فیدار ارائه دهنده انواع مقاطع فولادی است برای دریافت قیمت ورق روغنی و قیمت ورق گالوانیزه میتوانید به صفحات این مخصولات مراجعه کنید.

ارتباط در واتس اپ

ارتباط در واتس اپ