• 021 66313156

    با ما در تــــماس باشیـــد

فولاد فيدار

خصوصیات فولاد st37

خصوصیات فولاد st37

فولاد یکی از آلیاژهای اصلی آهن است که دارای 2 درصد عنصر کربن است، هر آلیاژ آهن دارای خصوصیات خاص خود است، یکی از این آلیاژها فولاد st37 است. که در این نوشته قصد داریم خصوصیات آن را بررسی کنیم.

همانطور که گفتیم اصلی ترین عنصر تشکیل دهنده فولاد آهن است، به همین دلیل هم خصوصیاتی بسیار شبیه آهن دارد، و همین باعث افزوده شدن به محبوبیت و استفاده از آن در اکثر صنایع شده است. از خصوصیات مشترک بین فولاد و آهن میتوان به انتقال دمایی بالا، انعطاف و استحکام آن اشاره داشت.

برای اطلاع از قیمت های انواع آلیاژهای فولاد و محصولات فولادی تنها کافی است با کارشناسان فولاد فیدار تماس بگیرید.

با کم و زیاد شدن درصد کرین موجود در آهن آلیاژهای مختلفی از فولاد پدید آمده اند که هر یک با نام خاصی شناخته میشوند، یکی از این آلیاژ ها فولاد st37  است. الیته باید توجه داشت که خصوصیات فولاد های مختلف باهم مشترک است،  اما با توجه به تغییر برخی از عناصر در آنها ویژگی های منحصر به فردی هم کسب کرده اند.

 

فولاد sy37

 

آشنایی با مشخصات فولاد st37

 

استفاده از فولاد st37 در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد، اما یکی از اصلی ترین استفاده های آنها، در مواد اولیه صنایع و در حوزه ماشین آلات است، به عنوان مثال از ورق st37 یا همان ورق سیاه به عنوان ماده اولیه برای ساخت بدنه خودرو ها استفاده میشود. 

به فولاد st37 فولاد نرکه هم گفته میشود و از آن در تولید انواع محصولاتی مانند، پروفیل های ساختمانی و صنعتی استفاده میشود. 

از خصوصیات ویژه این فولاد میتوان جوش پذیری بسیار بالای آن اشاره داشت. شایان ذکر است که افزایش میزان کربن در فولاد باعث کاهش جوش پذیری آن میشود. برای دریافت قیمت ورق سیاه به صفحه این محصول مراجعه کنید.

همچنین فولاد st37 به دلیل داشتن مقداری از فلزات منگنر وسیلیسم دارای خاصیت ماشین کاری هم هست، که این خاصیت باعث میشود که در ساخت قطعات مورد نیاز در صنایع بتوان با استفاده از عملیات های حرارتی و ماشین کاری، خواص مکانیکی فولاد را افزایش داد.

با استفاده از عملیات حرارتی میتوان سختی فولاد را افزایش داد، در این روش میتوان فولاد را تا رسیدن به دمای بحرانی حرارت داد و آن را برای مدتی در همان دما حفظ کرد و سپس آن را در محلول آب و نمک و  یا آب و روغن قرار داد. با این روش درصد سختی و مقاومت در برابر حرارت در فولاد st37 افزایش خواهد یافت. میزان تنش تسلیم در فولاد های st37 3700 کیلو بر ساختی متر مربع است. تنش تسلیم به تنشی است که در آن فولاد تغییر شکل به شکل پلاستیکی را آغاز میکند.
 

طراحی و توسعه:نونگار پردازش

@ fooladfidar

021 - 66313156