• 021 66313156

    با ما در تــــماس باشیـــد

  • فولاد فیدار

فولاد فيدار

نحوه نبشی کشی ساختمان

نحوه نبشی کشی ساختمان


به دلیل جلوگیری از تخریب دیوارهای ساختمان در زمان های وقوع بلایای طبیعی مانند زلزله و یا وزش باد های شدید باید دیوارهای ساختمان را با استفاده از مواردی مانند کلاف، نبشی و  یا قوطی محکم کرد، با اینکار نیروی وارد شده به دیوار های ساختمان به کمک آنها به زمین منتقل میشود. عدم نبشی کشی در ساختمان های بتنی یکی از اشکالات اساسی است که مهندسین ناظر بسیار به آن توجه دارند. در ادامه این نوشته به نحوه نبشی کشی ساختمان و اهمیت اینکار  را بررسی میکنیم. در ادامه با وبسایت فولاد فیدار همراه باشید.

 

در ساختمان هایی که از دیوارهای سفالی یا آجری استفاده میکنند امکان ریزش وجود دارد، برای جلوگیری از این مشکل دیوار های موجود در ساختمان ها را با نبشی کشی میکنند. نبشی ها معمولا در دو طول 12 و 6 متری عرضه میشوند که نوع شش متری کاربرد بیشتری در صنایع ساختمان سازی دارد.


همانطور که گفته شد یکی از ابزارهای مستحکم کردن دیوارهای ساختمان نبشی است، برای تهیه و اطلاع از قیمت نبشی در بازار تهران میتوانید به صفحه قیمت نبشی مراجعه نمایید.

نحوه نبشی کشی دیوارهای خارجی ساختمان


برای نبشی کشی در ساختمان های با دیوار های خارجی آجری میتوان به دو روش عمل نمود، روش اول به این صورت است که پیش از انجام بتن ریزی در ستون ها، پلیت هایی را مشخص نمایم تا بعدا برای جوش دادن نبشی از آنها کمک بگیریم.


در روش دوم میتوان از تفنگ های میخکوب و متصل کردن نبشی به ستون ها با استفاده از آنها استفاده  کرد. همچنین میتوان از تسمه هم برای متصل کردن نبشی به ستون ها استفاده نمود.


پس از متصل کردن نبشی به ستون ها باید آنها را به شکلی قرار دهید تا مقطع دیوار داخل نبشی قرار بگیرد، سپس باید نبشی را به میلگرد ها متصل کرد، برای اینکار، میلگرد های عرضی را به میلگرد های طولی جوش میدهند و میلگرد های طولی را به نبشی ها جوش میدهند. اینکار باعث افزایش ایمنی ساختمان و جلوگیری از ریزش دیوارهای آن خواهد شد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید نبشی میتوانید با کارشناسان فروش این مجموعه در ارتباط باشید.

 

@ fooladfidar

021 - 66313156