• 021 66313156

    با ما در تــــماس باشیـــد

فولاد فيدار

استانداردهای جوشکاری میلگرد

استانداردهای جوشکاری میلگرد

از میلگرد جهت ساخت ستون ها در ساختمان های با اسکلت بتنی استفاده میشود، و به دلیل حساسیت استفاده از این مقطع استانداردهای مخصوصی برای جوشکاری آن تدوین شده است. در ادامه این نوشته به استانداردهای جوشکاری میلگرد خواهیم پرداخت، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

 

مراحل جوشکاری میلگرد

اولین مرحله ای که پیش از جوشکاری مقاطع باید انجام شود، پاک کردن سطحی که قرار است روی آن جوشکاری انجام شود از مواد زائد، ترک ها و عیوب است، باید هرگونه رطوبت، پوسته پوسته شدن، روغن و... را از روی سطح مقطع مورد نظر پاک کرد، تا جوش کاملا انجام شود و با کنده شدن زائده ها جوش از روی سطح پاک نشود. و روی سطح باقی نماند.

برای استفاده از میلگرد ها داخل بتن از جوشکاری شیاری استفاده میشود، که اینکار با استفاده از برس اکسیژن، قوس کربن و اره کاری و سایر روش های مکانیکی انجام میشود. 

اگر سطح مقطع مورد نظر خیلی مشکل داشته باشند میتوان با استفاده از عملیات هایی مانند سنگ کاری، جوشکاری و... ایجاد کرد.

برای جوشکاری لب به لب میلگردها باید انتخاب میلگردها را با استفاده از روش هایی مانند برش و.... تغییر شکل داد. برای متصل کردن میلگردها به صورت لب به لب نباید انحراف میلگرد از نصف قطر میلگرد بیشتر باشد با توجه به قیمت میلگرد جوشکاری باید به نحوی انجام شود که ایرادی بر سطح وجود نداشته باشد.

از جوشکاری برای متصل کردن میلگردهای خم شده به صورت سرد نباید فواصل دو قطر میلگرد تا نقطه شروع و شعاع خم باشد.

 

جوشکاری لب به لب میلگرد

 

کیفیت استاندارد جوش ها

همانطور که گفتیم برای جوشکاری میلگرد استانداردهایی وجود دارد که در صورتی که عملیات انجام شده نیاز های زیر را برآورده نکند از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود و در عملیات جوشکاری مردود خواهد شد. در ادامه برخی از این استانداردها را بررسی خواهیم کرد.

  • جوش های ایجاد شده نباید دارای سر ریز باشد
  • روی سطح جوش فلزی که جوشکاری شده است نباید هیچ گونه جوش وجود داشته باشد.
  • همه حفره های ایجاد شده باید کاملا با استفاده از جوش پر شوند.
  • بین فلز جوش و فلز پایه باید ذوب کامل ایجاد شود.
  • در صورتی که عمق بریدگی در کنارهای جوش بیشتر از 1 میلیمتر باشد مورد قبول نخواهد بود.

برای دریافت قیمت انواع مقاطع فولادی اعم از قیمت لوله مانیسمان، قیمت ناودانی و قیمت نبشی با کارشناسان فولاد فیدار تماس بگیرید.
 

طراحی و توسعه:نونگار پردازش

@ fooladfidar

021 - 66313156