فولاد فيدار

قیمت آهن و میلگرد بعد از 22 بهمن

قیمت آهن و میلگرد بعد از 22 بهمن

بعد از سپری شدن ۲۲ بهمن، اغلب افراد منتظرند تا ببینند قیمت آهن و میلگرد در بازار داخلی و بورس کالا، چه تغییراتی را پشت سر خواهد گذاشت. آهن و فولاد که از جمله محصولات اساسی در کشور محسوب می ‌شوند و از آن ها در صنایع مختلفی استفاده می ‌شود، تاثیر زیادی بر قیمت محصولات دیگر می‌ گذارند. به همین خاطر، همواره کنترل قیمت‌ ها در بازار داخلی امری اساسی و مهم بوده و مسئولین کشور در رابطه با این موضوع تلاش ‌های بسیار زیادی می ‌کنند. بازار آهن و فولاد در طی روزهای گذشته بنا به افزایش قیمت دلار، روندی افزایشی را در پیش گرفته بود و نرخ اغلب محصولات در آن دچار افزایش نرخ شده بودند. این موضوع باعث شده بود تا تنش ‌ها در خاورمیانه نیز شدیدتر شده و قیمت اغلب محصولات در بازارهای جهانی هم افزایش پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت آهن میلگرد و سایر محصولات فولادی بعد از ۲۲ بهمن، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

قیمت محصولات فولادی بعد از 22 بهمن

قیمت تیرآهن | قیمت میلگرد | فولادفیدار
تقریبا از هفته دوم دی ماه تا هفته دوم بهمن ماه، نرخ اغلب محصولات فولادی و زیر مجموعه ‌های آهن دارای روندی نزولی بوده و با افزایش قیمت در بازارها عرضه می ‌شدند. این روند کماکان بعد از ۲۲ بهمن یعنی با آغاز این هفته نیز ادامه یافته است. به نحوی که قیمت میلگرد آجدار و ساده در برخی از مبادی ‌های فروش، شرکت ‌ها و کارخانه ‌های تولید کننده بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومان افزایش یافته است. یکی از کارخانه ‌هایی که افزایش قیمت در آن مشهود می ‌باشد، کارخانه ذوب آهن اصفهان است که یکی از پیشتازان افزایش قیمت ‌ها در کشور به شمار می‌ آید. به طوری که قیمت میلگرد در این کارخانه در هفته دوم بهمن ماه تقریبا بین ۱۰۰ تا ۷۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. همچنین، سایر کارخانه ‌های تولید کننده میلگرد مثل: کارخانه میانه، ابرکوه، امیرکبیر و...، نیز نرخ ثابتی برای میلگردهای خود نداشتند. به نحوی که برخی از میلگردها را با کاهش قیمت و برخی دیگر با ثبات به فروش رسیدند. البته، افزایش قیمت نیز در تعدادی از کارخانه ها گزارش شده است و اغلب آن ها نرخ میلگردها را در سایزهای مختلف، با افزایش اعلام کرده و به فروش ‌رساندند.

 علاوه بر این، قیمت تیرآهن نیز به تبعیت از نرخ میلگرد در اولین روز کاری هفته یعنی امروز، با روند افزایشی در بازار عرضه شده است. به طور مثال: قیمت تیرآهن در برخی از سایزها در تعداد زیادی از کارخانه‌ های تولید کننده، شرکت ‌ها و برخی از مبادی های فروش بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ تومان افزایش یافته است. همچنین، قیمت انواع نبشی ‌ها، قیمت انواع ناودانی ‌های ایرانی، قیمت انواع ناودانی‌ های اروپایی و قیمت انواع سپری‌ ها نیز به تبعیت از نرخ میلگرد و تیرآهن، روند افزایشی را در پیش گرفته اند. لذا، در برخی از مبادی های فروش، کارخانه ‌های تولید کننده و شرکت ها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افزایش پیدا کردند. این افزایش قیمت، در سایر محصولات فولادی اعم از ورق ‌ها و لوله ‌ها و... نیز به راحتی مشاهده شده است. به طوری که قیمت روز انواع پروفیل‌ های آهنی، قیمت روز انواع پروفیل ‌های مبلی، قیمت روز انواع پروفیل‌ های صنعتی و سایر قوطی پروفیل ‌ها تقریباً بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کردند. البته این افزایش قیمت شامل حال تمامی کارخانه ‌ها و مبادی های فروش نمی ‌شود و برخی از آن ها نرخ انواع پروفیل ‌ها را تقریباً بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ تومان کاهش دادند.

به طور مثال: قیمت پروفیل در کارخانه صدرا و همچنین در کارخانه کیان پرشیا با کاهش قیمت اعلام شده است و برخی دیگر از کارخانه ‌ها نرخ انواع پروفیل ‌ها را ثابت اعلام کردند. نرخ انواع لوله ‌ها مثل: لوله داربستی، لوله مبلی، لوله مانیسمان و سایر لوله ‌های درزدار و بدون درز نیز با ۱۰۰ الی ۵۰۰ تومان کاهش به فروش رسیدند. قیمت انواع ورق ‌ها نیز از جو کلی بازار تبعیت کرده و نرخی افزایشی را در پیش گرفتند. به طوری که قیمت ورق سیاه، قیمت ورق آجدار، قیمت ورق اسیدشویی و سایر ورق‌ ها در اغلب کارخانه ‌ها و مبادی های فروش بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افزایش یافتند. البته، نرخ ورق آهنی در دو کارخانه گیلان و اکسین ثابت اعلام شدند و هیچ گونه افزایشی برای این کارخانه‌ ها گزارش نشده است. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق رنگی، قیمت ورق روغنی و سایر انواع ورق ‌های سرد تقریباً در تمامی مبادی ‌های فروش ۲۰۰ تومان کاهش یافتند. اما، در برخی از کارخانه ‌های تولید کننده ۱۰۰ تومان افزایش پیدا کردند. به همین خاطر، می‌ توان پی برد که وضعیت بازار بعد از ۲۲ بهمن روند ثابتی ندارد و برخی از محصولات با افزایش قیمت و برخی دیگر با کاهش قیمت همراه هستند.

قیمت آهن در بورس کالا


بر اساس گزارش‌ ها و آمارها از بورس کالا می ‌توان گفت که قیمت اغلب محصولات در این بازار نیز روند ثابتی نداشتند. به نحوی که در بورس امروز تقریباً ۴۰۰ هزار و ۱۵۰ تن محصول فولادی عرضه شده ‌اند که از این میزان، تقریباً ۲۵۶ هزار تن به میلگرد اختصاص داده شده است. برخلاف هفته‌ های گذشته که تقاضای خرید مصرفی و سرمایه ‌ای در بورس کالا وجود نداشت، امروز برای میلگرد تقاضای قابل توجهی ثبت شده است. نرخ پایه میلگرد نیز در بورس کالا تقریباً ۲۲ هزار و ۱۷۸ تومان در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، در بورس کالا امروز ۱۰ هزار تن ورق گرم، ۲۴ هزار و ۳۷۰ تن تیرآهن، حدودا ۸۰۰۰ تن ورق سرد و ۸۱ هزار تن تختال نیز عرضه شده ‌اند. همچنین، در بورس کالا آهن اسفنجی نیز ۸۲ هزار تن عرضه شده که قیمت حدودی آن ۱۲ هزار تومان در ازای هر کیلو بیان شده است. لذا، این قیمت نشان دهنده کاهش نرخ آهن اسفنجی در بورس کالا نسبت به هفته گذشته می‌ باشد. اما، در این بازار تقریباً برای تمامی محصولات عرضه شده تقاضای خرید مصرفی و سرمایه قابل توجهی وجود داشتند.

به همین خاطر، تاثیر بورس بر افزایش قیمت آهن در بازار داخلی و خارجی قابل انکار نیست و اشخاص متعددی در این بازار فعالیت دارند. هر یک از این اشخاص در حوزه و صنف ‌های کاری مختلفی، فعال هستند و هدف اصلی آن ها این است که سهامی را خریداری کرده تا ارزش پولشان کم نشود. در روزهای اخیر شاهد کاهش ۲۲ درصدی معاملات شمش فولادی در بورس کالای ایران بودیم. اما، امروز شاهد افزایش معاملات آهن اسفنجی در این بازار بوده و این موضوع باعث می ‌شود تا قیمت محصولات در بورس کالا در روزهای آینده افزایش یابند. زیرا، آهن اسفنجی به نوعی محصول پایه و مادر در بورس کالا به شمار می ‌آید که می ‌تواند بر روی تمامی موضوعات اثرگذار باشد. نرخ دلار نیز در این روزها دارای روند ثابت نیست و در محدوده ۵۵ الی ۵۹ هزار تومان قرار دارد. متاسفانه وجود نوسان در بازار ارز سبب شده تا نرخ انواع محصولات فولادی در بازار آهن داخلی و بورس کالا نیز روندی ثابت نداشته باشند.

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا شما را با قیمت تیر آهن 14، میلگرد و سایر محصولات فولادی بعد از ۲۲ بهمن آشنا کنیم. بر اساس تجربیات سال ‌های گذشته نرخ اغلب زیر مجموعه ‌های آهن بعد از ۲۲ بهمن روندی افزایشی را در پیش می‌ گیرند. امروز نیز تا حدودی برخی از محصولات فولادی چه در بازار آهن داخلی و چه در بازار بورس کالا این روند را در پیش گرفته بودند. لذا، پیش بینی می ‌شود تا در روزهای آینده شاهد بیشتر این افزایش قیمت در اغلب زیر مجموعه‌ ها باشیم. به همین خاطر، اگر می ‌خواهید از قیمت روز هر یک از محصولات فولادی مثل: میلگرد، تیرآهن، انواع ورق‌ها و... آشنا شوید، می ‌توانید با همکاران ما در فولادفیدار ارتباط برقرار نمایید.

ارتباط در واتس اپ

ارتباط در واتس اپ