فولاد فيدار

آیا در روزهای آینده وضعیت بازار آهن بهبود خواهد یافت؟

آیا در روزهای آینده وضعیت بازار آهن بهبود خواهد یافت؟

در طی روزهایی که گذشت و با پشت سر گذاشتن تعطیلات، بازار آهن نوسانات زیادی را تجربه کرد. به نحوی که یک روز اغلب محصولات فولادی دارای روندی افزایشی بودند و روز دیگر، اغلب آن ها رکود قیمت را تجربه می کردند. لذا، برخی از افرادی که متقاضی خرید زیرمجموعه های آهن آلات هستند، سوال می کنند که آیا در روزهای آینده شاهد بهبود وضعیت بازار آهن خواهیم بود؟ اگر شما هم جز این افراد هستید، برای یافتن پاسخ به این سوال ابتدا باید با وضعیت کنونی بازار آهن آشنا شده و سپس اطلاعات کاملی در رابطه با پاسخ این سوال به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهبود یا عدم بهبود وضعیت بازار آهن در روزهای آتی، در ادامه همراه ما باشید.  


بررسی و تحلیل نوسانات بازار آهن


در ابتدا لازم به ذکر است تا بدانید که برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که ممکن است تا در روزهای آینده بازار آهن رونق بگیرد. آن ها معتقدند که این رونق به خاطر افزایش قیمت دلار، رونق نسبی معاملات بورس کالا و .... می باشد که همگی به نوبه خود بر رونق گرفتن میزان خرید و فروش محصولات فولادی تاثیر گذار خواهند بود. به یاد داشته باشید که در طی روز چهارشنبه پیش از آغاز تعطیلات، قیمت اغلب زیرمجموعه‌ های بازار آهن داخلی، دارای ثبات بوده اند؛ اما، با این حال برخی از آن ها نوسانات قیمتی جزئی را تجربه کرده اند. به خاطر داشته باشید که در طی روز چهارشنبه، بازار ارز نیز دارای نوسان افزایشی بوده و نرخ روز دلار مجددا به بیش از 50 هزار تومان رسیده است. اما، نهایتا نرخ دلار در پایان روز چهارشنبه، با کمی کاهش در مرز 50 هزار تومان متوقف شده است. 
در رابطه با نرخ روز اغلب محصولات فولادی در بازار آهن نیز بهتر است تا بدانید که قیمت روز انواع میلگرد ساده و آجدار، در اکثر مبادی های فروش ثابت اعلام شده بود. اما، با این حال برخی از کارخانه ها قیمت آن ها افزایش دادند که این افزایش بسیار جزئی بوده است. به طوری که  قیمت روز میلگرد آجدار در کارخانه اصفهان تقریبا 100 الی 200 تومان افزایش پیدا کرد و کف قیمت این محصول در کارخانه اصفهان، حدودا 24 تا 24.200 تومان اعلام شده است. قیمت روز انواع تیرآهن در تمامی مبادی های فروش، شرکت و کارخانه های تولید کننده با ثبات همراه بوده و هیچ گونه کاهش یا افزایشی برای آن گزارش نشده است. نرخ روز سایر محصولات نیز همانند تیرآهن بوده و اغلب با همان قیمت قبلی به فروش رسیده اند. به نحوی که نرخ روز انواع نبشی، نرخ روز انواع ناودانی ایرانی و نرخ روز انواع ناودانی اروپایی، نرخ روز انواع سپری و ... نیز در اغلب مبادی های فروش، شرکت ها و کارخانه های تولید کننده بدون هیچ افزایش و یا کاهشی، اعلام شده اند. 

قیمت لوله - فولادفیدار
در رابطه با انواع قوطی آهن نیز به یاد بسپارید که این محصولات نیز بدون هیچ افزایش یا کاهش قیمتی به فروش رسیده اند. انواع پروفیل ها اعم از: پروفیل مبلی، پروفیل صنعتی، پروفیل گالوانیزه و ... همگی در اغلب مبادی های فروش، شرکت ها و کارخانه های تولید کننده با ثبات همراه بوده اند. به طوری که نرخ روز پروفیل 2 میلی متری در هر یک کیلو حدودا، 36500 تومان اعلام شده و برخی دیگر از مبادی های فروش نیز نرخ این محصول را حدودا 37200 تومان اعلام نمودند. بهتر است تا بدانید که قیمت روز انواع لوله داربست، قیمت روز انواع لوله مانیسمان، قیمت روز انواع لوله ‌های درزدار و قیمت روز انواع لوله های بدون درز هم در عمده مبادی های فروش و کارخانه های تولید کننده، با ثابت همراه بوده اند. 
اما، به خاطر بسپارید که ورق ها از این قاعده قیمتی ثابت پیروی نکرده و اغلب با افزایش قیمت همراه بوده اند. به نحوی که نرخ روز انواع ورق سیاه در برخی از مبادی فروش، شرکت ها و کارخانه های تولید کننده، تقریبا بین 100 الی 800 تومان افزایش پیدا کردند. البته، این افزایش قیمت شامل حال تمامی آن ها نبوده و فقط مخصوص برخی از ضخامت ها شده است. علاوه بر ورق سیاه، سایر ورق های سرد و گرم اعم از: ورق گالوانیزه، ورق استیل، ورق روغنی و سایر ورق های سرد و گرم نیز با افزایش قیمت همراه بوده اند که این افزایش قیمت بین 100 الی 900 تومان بوده است. بهتر است تا خدمت هر یک از شما عزیزان عرض کنیم که در طی روز چهارشنبه هفته گذشته، ابلاغیه ای صادر شده که مربوط به خرید شمش بلوم در سامانه بهین ‌یاب می باشد که این ابلاغیه از امروز اجرایی خواهد شد. 


تحلیل وضعیت کنونی بازار آهن داخلی و بورس کالا


تابستان امسال نیز همان طور که می دانید میزان تقاضای خرید مصرفی و سرمایه ای بسیار پایین بوده و هر چه به روزهای پایانی تابستان نزدیک می شویم، این وضعیت بدتر می گردد. به نحوی که امروز محصولات فولادی در بازار آهن دارای افت خرید بوده و در بدترین وضعیت خود قرار دارند. البته، برخی از نوردکاران به رونق پیدا کردن معاملات در بازار آهن در طی روزهای آینده، امیدوار هستند. زیرا، آن ها اعتقاد دارند که با کاهش موجودی انبارها شاهد تقاضای سرمایه ای خواهیم بود. بر اساس گزارشاتی که به دست ما رسیده است می توانیم خدمت شما عزیزان بیان کنیم که در بورس کالا نرخ روز میلگرد بورسی در هر کیلو تقریبا 22 هزار و 470 تومان اعلام شده که این میزان نشان دهنده افزایش قیمت می باشد. 
به یاد داشته باشید که در طی هفته گذشته، بیشتر از ۲۲۶ هزار تن میلگرد با نرخ پایه‌ ای ۲۱ هزار و ۶۸۰ تومان الی ۲۳ هزار و ۱۶۰ تومان در بورس کالا عرضه شده و به فروش رسیدند. این در صورتی است که تا قبل از این، تقاضای خرید میلگرد در بورس محدود بود و فقط ۲۴ درصد از حجم عرضه شده، به فروش می رسید. اما، افزایش حجم معاملات در بورس کالا باعث شده تا امیدوار باشیم در بازار آهن نیز معاملات رونق خواهند گرفت. البته، همان طور که در بخش پیشین بیان کردیم، نوسانات مثبت نرخ دلار و کاهش موجودی انبارهای فولادی، هر یک به نوبه خود به این رونق کمک خواهند کرد. فراموش نکنید که میانگین نرخ میلگرد عرضه شده در بورس کالا به ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است که این قیمت با در نظر گرفتن مالیات ارزش افزوده و کارمزد ارکان بورس، برای خریداران به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان نیز رسیده است. 
خلاصه مطلب
ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با وضعیت کنونی بازار آهن آشنا کرده و اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که بر اساس پیش بینی ها ممکن است بازار آهن در طی روزهای آینده رونق گرفته و شاهد افزایش معاملات محصولات فولادی در این بازار باشیم. لذا، اگر نیاز دارید تا در رابطه با این موضوع بیشتر بدانید و یا دارای سوال و ابهامی هستید، می توانید با همکاران ما در فولاد فیدار ارتباط بر قرار کنید. آن ها شما را در این زمینه یاری کرده و اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار خواهند داد. علاوه بر این، اگر می خواهید تا برای خرید هر یک از محصولات فولادی اعم از: تیرآهن، میلگرد، انواع ورق ها، انواع لوله ها و.... اقدام کنید، می توانید با همکاران ما در واحد فروش ارتباط برقرار نمایید. 


 

ارتباط در واتس اپ

ارتباط در واتس اپ